#MAGENTALIFE ŠPORTOVO ZÁBAVNÝ AREÁL

____________________________________________________________________________________________________________

#MAGENTALIFE Športovo – zábavný areál  Spoločensko – relaxačné centrum
 Kultúrno – spoločenské centrum JUŽAN   Denné centrum
• Trhoviská • Detské a športové ihriská
Parčík Jozefa Psotku  

______________________________________________________________________________________________________________

#MAGENTALIFE  ŠPORTOVO ZÁBAVNÝ AREÁL
Alejová ulica 2, Košice

Vedúca oddelenia KMaŠ: PhDr. Andrea Tragalová
Kontakt: 055/720 80 36

Vedúci referátu ŠZA: Viliam Rác
Kontakt: 055/6420745szakosice@kosicejuh2.milanfrano.sk

Prevádzka ŠZA:
Kontakt: 0918 340 128

#MAGENTALIFE Športovo – zábavný areál je otvorený 

Prevádzková doba areálu: 
Otváracie hodiny od 16. septembra 2021:
pondelok – nedeľa 09.00 – 19.00 hod.
Prevádzková doba počas zimnej sezóny: od 9.00 – 19.00 hod.


Otváracie hodiny jednotlivých atrakcií: 

Člnkovanie: 

Dňa 16.septembra 2021 (štvrtok) sme ukončili prevádzku člnkovania 🚣. Už teraz sa tešíme na ďalšiu sezónu. 

              

Nafukovacie atrakcie:                                    

 september – október
Po – Pia 15.00 – 18.00
So – Ne 10.00 – 12.00
              15.00 – 18.00
                                                                                 

 

 

 https://www.facebook.com/SportovoZabavnyAreal/

Cenník vstupného a požičovného počas letnej sezóny
Cenník prenájmu areálu
Cenník vstupného a požičovného počas zimnej sezóny

Športovo-zábavný areál denne navštevuje mnoho obyvateľov nielen Mestskej časti Košice – Juh ale aj celého mesta a jeho okolia, rodiny s deťmi, športovci. Areál je prispôsobený všetkým vekovým kategóriám – starší ľudia využívajú možnosť zahrať si stolný tenis, šípky, šachy, petanque; stredná generácia využíva multifunkčné ihriská, dopravné ihrisko, skate park, mobilnú ľadovú plochu, cvičenia TRX, externú posilňovňu; pre najmladšiu generáciu je tu detské ihrisko, pieskovisko, veža s tobogánom, kolotoč, hojdačky, skákacia vranka. Pre všetky vekové kategórie je zaujímavý ADVENTURE golf a altánok, ktoré umožňujú relax a oddych pre celé rodiny.

Vstupná budova je prvým kontaktom návštevníkov s areálom, pre ktorých je tu zabezpečené občerstvenie s príjemným posedením či už na letnej terase alebo priamo v priestoroch budovy. Návštevníci majú k dispozícii rôzne spoločenské hry, plazmovú televíziu s bohatou ponukou športových, hudobných a detských kanálov. Na poschodí je možné využiť sálu s audiovizuálnou technikou na rôzne semináre. V dopoludňajších hodinách sa tu uskutočňuje dopravná výchova žiakov základných škôl, v  popoludňajších hodinách na stolný tenis. Priestory na prízemí a poschodí je možné prenajať na rôzne spoločenské podujatia (napríklad oslavy narodenín).

 Vstup Bufet s terasou Interiér

Viacúčelové športové ihriská (3) majú umelý trávnatý povrch, umelé osvetlenie. Je možné ich využívať celoročne na basketbal, volejbal, nohejbal, futbal. Ihriská 40 x 20 a 38 x 18 majú futbalový trávnik (t.z. vyšší a odpružený):

  • 28×13 m / využitie na basketbal, volejbal, nohejbal, futbal
  • 38×18 m / využitie na futbal
  • 40×20 m / využitie na futbal

Všetky sú oplotené a vybavené bránkami, basketbalovými košmi; k dispozícii sú aj šatne, požičovňa športového náradia a sociálne zariadenia.

Multifunkčné ihriská

Detské dopravné ihrisko – jedinečný detský raj – takto by sa dalo pomenovať zrekonštruované detské dopravné ihrisko. Chodníky pre cyklistov, svetelná signalizácia, nadjazd, podjazd, kruhový objazd a cestné dopravné značenie – to všetko slúži deťom, ktoré po teoretickej časti dopravnej výučby majú možnosť upevniť si získané vedomosti priamo na pozemných komunikáciách. Súčasťou dopravnej výchovy je aj učebňa s audiovizuálnymi pomôckami pre teoretickú výučbu, ktorú s celomestskou pôsobnosťou zabezpečuje MČ Košice – Juh, ako jediná v Košiciach. Pre bezpečnú jazdu na bicykloch, kolobežkách a autíčkach na elektrický pohon je možné si požičať prilby.

                 Dopravné ihrisko Dopravné ihrisko

Ľadová plocha o rozmeroch 20×40 m s umelým chladením a osvetlením, je vybavená profesionálnymi mantinelmi, hokejovými bránkami, ochrannými sieťami, striedačkami a skrinkami na uloženie osobných vecí. Ľad je možné využívať na verejné korčuľovanie, amatérsky hokej, tréningovú činnosť hokejových tried a tiež na športovo-zábavné podujatia pre obyvateľov mesta, v období od novembra do marca za predpokladu maximálnych denných teplôt do +12 oC. V roku 2017 prešla ľadová plocha rekonštrukciou, vďaka ktorej sa skvalitnil samotný ľad a plocha sa stala multifunkčnou, na ktorej sa počas letných mesiacov bude dať hrávať speedminton, hokejbal, tenis a iné.

lad.hokej  lad. plocha

Amfiteáter s kapacitou 500 divákov, je určený pre organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí (koncerty, festivaly, firemné a propagačné akcie); k dispozícii je javisko s ozvučením a zázemím ako šatne, hygienické a sociálne zariadenia.

amfiteater amfik amfiteater1

Skate park o rozlohe 880 m2 s  13 betónovými prekážkami, svojou kvalitou, náročnosťou i bezpečnosťou je uspôsobené aj na organizovanie najnáročnejších športových podujatí.

skate2 10321672_338830379628157_7214420920286859135_o skate1

Adventure golf – prevádzka deväť jamkového golfového ihriska začala v októbri 2013. Hrá sa podľa pravidiel riadneho golfu, čím je atraktívny nielen pre amatérskych hráčov, ale aj pre golfistov hrajúcich na veľkých greenoch, na patovanie a to už v období, keď sa ešte golf nedá hrať na trávnatých ihriskách. Sedem jamiek je postavených na 2 páry a dve na tri. Aj keď sa zdá, že dráhy sú pomerne jednoduché, opak je pravdou. Okolité prostredie golfových ihrísk je upravené tak, aby poskytovalo pre hráčov maximálnu možnosť na relax a športové vyžitie.

ad.golf golf golf2

Externá posilňovňa a TRX – medzi skate parkom a ľadovou plochou je vytvorené centrum na udržiavanie kondície a telesnej zdatnosti návštevníkov. Je vybavené piatimi rôznymi fitnes strojmi na cvičenie a tiež novinkou TRX s profi výbavou. V prípade potreby je možný tréning s trénerom.

ext. posilnovna      TRX

Petangové ihrisko – nájdete ho v priestoroch dopravného ihriska, neďaleko spoločenských hier človeče nehnevaj sa a ruskými kolkami. Je to novinka od roku 2019. Túto tradične francúzsku hru si môžu zahrať seniori, ale aj deti a mládež. Hráči si môžu u nás vypožičať aj sadu petangových gúľ.
                                    

Altánok s krbom slúži na spoločenské posedenie spojené s grilovaním.

altánok

Ďalšie atrakcie areálu ŠZA:  exteriérové šachy, crossminton, nafukovacia vranka, trampolína, detské ihrisko so šmýkačkou a pieskoviskom v tvare pirátskej lode, hojdačky, stena na lezenie, človeče nehnevaj sa, ruské kolky a veľa ďalších skvelých možností trávenia voľného času pre všetky vekové kategórie. V roku 2019 pribudla aj jedinečná 18 m dlhá nafukovacia atrakcia (prekážková dráha). V roku 2020 sme pre deti od 6 – 12 rokov vybudovali 7 m vysokú vežu s tobogánom  a šmýkačkou a v roku 2021 pribudol adrenalinový rotujúci kolotoč. 

maskot areálu a hovoriaca lavicka  sachy trampolina

vranka skakaci hradclovece nehnevaj saruské kolky