Konferencia MŠ v Budapešti

Sme radi, že v rámci medzinárodných partnerských vzťahov sa mohla Materská škola s vyučovacím jazykom maďarským – Óvoda zúčastniť už po štvrtý krát návštevy v Budapešti. Ako samy uviedli: „Pri plnení Plánu cieľových úloh materskej školy úzko spolupracujeme s Mestskou časťou Košice – Juh. Partnerom mestskej časti je samospráva XIII. obvodu v Budapešti, ktorá každoročne organizuje Konferenciu materských škôl v Budapešti. Pozvanie na bezplatný dvojdňový pobyt do Budapešti sme dostali už štvrtý krát. V rámci naplnenia cieľov POP škôl a školských zariadení Mesta Košice sme nadväzovali partnerské vzťahy s inštitúciami predprimárneho vzdelávania v zahraničí v rámci aktivít profesijných organizácií.
Program konferencie bol nabitý aktuálnymi témami týkajúcich sa edukácie predprimárneho vzdelávania. Hlavnú prednášku konferencie prezentoval psychológ v oblasti sociálnych zručností, v tomto kontexte sociálne vzťahy, prispôsobenie sa komunite a riešene konfliktov.
Navštívili sme desaťtriednu materskú školu, mali sme možnosť nazrieť do každodenného života školy a vidieť otvorenú hodinu s využitím lezeckej steny v edukácií.
Ďakujeme za príležitosť pánovi starostovi  MČ Košice – Juh JUDr. Jaroslavovi Hlinkovi“. Veríme, že táto spolupráca vydrží ešte dlhé roky.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *