Čistota a poriadok je vizitkou nás všetkých

Spoločnosť KOSIT, a.s. a mesto Košice upozornili v súvislosti  s prijatými preventívnymi opatreniami pred šírením nákazy koronavírusom, že do odvolania nebude zabezpečovaný odvoz objemového odpadu v rámci celoročného upratovania a na území mesta nebudú rozmiestňované veľkokapacitné kontajnery. Činnosť spoločnosti KOSIT, a.s. a Správy mestskej zelene v Košiciach  je zabezpečovaná v obmedzenom režime.

Z uvedeného dôvodu a v záujme ochrany zdravia nás všetkých sa obraciame na  obyvateľov našej mestskej časti, aby domový odpad neuskladňovali  do  malých smetných nádob, ktoré sú umiestnené v parkoch, pri detských ihriskách a chodníkoch. Tento odpad patrí do zberných nádob na komunálny odpad umiestnených na  určených   stanovištiach.

Odpad, ktorý je umiestnený v malých smetných nádobách je často rozvláčaný po trávnikoch a verejných priestranstvách. Vzhľadom na prijaté opatrenia ústredia Úradu práce sociálnych vecí a rodiny aktivačné práce boli do odvolania pozastavené a mestská časť nemá kapacity na vykonávanie menších obecných služieb a aktivačných prác.

Ďakujeme

Od. RRaBP, MÚ MČ Košice – Juh

One Response to Čistota a poriadok je vizitkou nás všetkých

 1. Jana Sivakova píše:

  Dobrý deň,
  bývam v mestskej časti na Lomonosovovej ulici , cistenie mesta v tejto krízovej situácii by malo byt prvorade!
  1. vyčistenie a omytie polievacim autom ulice (po zime)
  2. vyčistenie a umytie polievacim autom chodníky ( po zime)
  3. dezinfekcia zastávok mhd na železnikoch
  bohužiaľ doteraz sa nič v tejto časti nerobilo
  ked pozeráme zahraničie , vidíme ako pravidelne upratujú a dezinfikujú vsetko!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *