Oprava schodov

V rámci ucelených opráv komunikácií sa starostovi Jaroslavovi Hlinkovi podarilo zabezpečiť aj opravu schodov z Lomonosovovej ulice na Turgenevovu. Opravu realizuje vlastník t. j. mesto Košice.

 

4 Responses to Oprava schodov

 1. Ďakujeme za Váš podnet. Opravu poškodeného rigola sme postúpili mestu Košice, ktoré zabezpečuje ucelenú opravu chodníka a schodov. Veríme, že sa rigolov podarí opraviť ešte v rámci ucelenej opravy schodiska.

 2. Dobrý deň. Prepojovacie schody zo sídliska Železníky na Rastislavovu sú vo vlastníctve a správe mesta Košice, ktoré na týchto schodoch vykonáva aj údržbu. Požiadavku na ich ucelenú opravu Mestská časť Košice – Juh bola opätovne zaslala mestu Košice na zaradenie opravy do harmonogramu na rok 2019.
  Nevyhnutná údržby schodiska bola zabezpečená v rámci dobrovoľníckej akcie v máji tohto roku, kedy sa odstránili nebezpečné časti zábradlia a oceľové platne na schodisku, vyčistili sa schodiskové stupne a bol vykonaný náter oceľových častí. V rámci tejto akcie sa upravilo aj okolie pod šibenou horou.

 3. Birmonnová píše:

  Dobry deň, akurat idem písať mail na starostu MČ Juh p.Hlinku. Ďakujeme, že konečne aj schody , ktoré sú hlavným ťahom a spojnicou s Moldavskou budú opravené.Verme , že už sa na nich nebude treba zabiť nielen v lete,nehovoriac o zime….Verme, že aj mamičky s kočíkom nebudú mať problém ako dosiaľ, napriek tomu, že tam bol osadená konstrukcia, ktorá s novymi kocíkmi už dávno nesúladila….No zarážajúci je fakt, že rozbitý rigol vedľa chodníka/ viď. zverejnená fotografia/ NIE JE PREDMETOM OPRAVY, čo mi potvrdil aj zodpovedný pracovník fy vykonávajúcej opravu. Takže , voda, ktorá tečie z Lomonosovovej ulice po kanaloch , ktoré už ˇnieklenže dávno nepostačujú no sú aj v katastrofálnom stave , bude i naďalej podmývať blok Turgenevova 26…zasa super stavba….

 4. Marián píše:

  A voĺby sa bližia.
  Pekné aktivity.
  Schody z Rastislavovej na sídlisko Železníky mali byť opravené už v roku 2014. Alebo skôr? Sú veľmi nebezpečné. Rozbité a každý schod ma inú výšku aj šírku. Samozrejme neosvetlene. Preferované sú dosť často aj deťmi ktoré chodia z, a na autobus č.12a električky.
  Je daný termín?
  Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *